Zjazd Dziekanów Wydziałów Chemicznych

W dniach 1-2.02 Łódź była gospodarzem Zjazdu Dziekanów Wydziałów Chemicznych. Każdego roku inne miasto i inna uczelnia jest gospodarzem tego wydarzenia, goszcząc dziekanów, prodziekanów i przedstawicieli środowiska akademickiego z całej Polski. W tym roku Zjazd zorganizowany został przez Politechnikę Łódzką i Uniwersytet Łódzki.

Podczas dwóch dni Zjazdu Dziekanów Wydziałów Chemicznych podejmowano ważne dla nauki i szkolnictwa wyższego tematy. Intensywnie dyskutowano o zarządzaniu, finansach, współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym oraz kształceniu. Podjęto również rozmowy o ewaluacji dyscyplin naukowych, która będzie przeprowadzona już za dwa lata oraz o możliwościach rozwoju kadry i awansach naukowych.
Pierwszego dnia goście spotkali się w gmachu „Alchemium – magia chemii jutra”, siedzibie Wydziału Chemicznego Politechniki Łódzkiej. Zostali powitani przez prof. dr. hab. inż. Krzysztofa Jóźwika – rektora Politechniki Łódzkiej oraz prof. Małgorzatę Szynkowską-Jóźwik – dziekan Wydziału Chemicznego PŁ i prof. Sławomirę Skrzypek – dziekan Wydziału Chemii UŁ.
Gospodarzem drugiego dnia Zjazdu był Uniwersytet Łódzki.
W tegorocznym wydarzeniu udział wzięło ponad 100 dziekanów i prodziekanów wydziałów chemicznych z uczelni w całej Polsce, jak również reprezentanci Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Rady Doskonałości Naukowej, Polskiej Komisji Akredytacyjnej i Polskiego Towarzystwa Chemicznego. Zjazdowi towarzyszyły wystąpienia dotyczące Polskiego Towarzystwa Chemicznego oraz przedstawicieli firm reprezentujących wiodących producentów aparatury naukowo-badawczej, technologicznej oraz medycznej z Polski i Francji.