Poznaj naszych studentów

Image
Martyna Wójciak  Studentka Inżynierii Bezpieczeństwa Pracy
Martyna Wójciak
Studentka Inżynierii Bezpieczeństwa Pracy

 

Studia na Wydziale Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska na kierunku inżynieria bezpieczeństwa pracy pozwoliły mi na uzyskanie wiedzy dotyczącej nie tylko bezpieczeństwa pracy, ale także wielu innych dziedzin nauki takich jak ochrona środowiska, zarządzanie czy procesy produkcyjne. Dały mi również możliwość uzyskania certyfikatu audytora wewnętrznego zintegrowanego systemu zarządzania oraz podstawowych uprawnienia SEP. Dzięki współpracy z wykładowcami zyskałam szansę na odbycie praktyk zawodowych oraz napisanie pracy inżynierskiej na budowie Udrożnienia Łódzkiego Węzła Kolejowego. Dzięki temu zyskałam moje aktualne miejsce pracy, co zdecydowanie otwiera moją ścieżkę zawodową!   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Image
Patryk Szreter
Patryk Szreter
Inżynieria Ochrony Środowiska

Podczas podejmowania decyzji dotyczącej wyboru kierunku studiów I stopnia, zdecydowałem się na Inżynieria Środowiska na Wydziale Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska. Przeglądając szeroką gamę wszystkich możliwych dostępnych kierunków na naszej uczelni, wiedziałem, że wybrany przeze mnie będzie tym właściwym. Po zapoznaniu się z ofertą edukacyjną przedstawianą na stronie wydziału, moją uwagę przykuła szczególnie możliwość poznawania nowych technologii stosowanych w ochronie środowiska, zdobycie umiejętność zapobiegania negatywnym skutkom rozwoju cywilizacyjnego i związanej z tym degradacji środowiska naturalnego. Wybierając ten kierunek, wybrałem przyszłość, która kształtuje się na moich oczach. Zapewnił mi on rozwój oraz możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności, które z pewnością przydadzą mi się w przyszłej pracy zawodowej. Jeśli miałbym polecić komuś ten kierunek, zrobiłbym to bez zawahania.

 

 

 

 

 

Image
Julia Osmańska
Julia Osmańska Inżynieria Ochrony Środowiska

 

Studia na kierunku Inżynieria Ochrony Środowiska to jedna z najlepszych decyzji, jakie podjęłam w mojej edukacyjnej karierze. Program jest znakomicie zaprojektowany. Zawiera zarówno przedmioty typowo inżynierskie, przyrodnicze oraz związane z prawodawstwem. Zajęcia teoretyczne jak i praktyczne dostarczają nie tylko solidnych podstaw nauk ścisłych, ale także dotyczą bardziej zaawansowanych technologii związanych z termomodernizacją i audytami bądź rozwiązań technologicznych niwelujących negatywny wpływ człowieka na środowisko.
Ponadto Uczelnia daje możliwość uzyskania dodatkowych certyfikatów związanych z kierunkiem lub językiem obcym podczas kursów, które dla studentów PŁ są nieodpłatne. Organizuje również studentom zajęcia praktyczno-teoretyczne w przedsiębiorstwach związanych z technologiami omawianymi w procesie edukacyjnym np. w elektrowni w Bełchatowie. Stwarza warunki do udziału w konferencjach, wymianach międzyuczelnianych czy eventach zarówno w kraju jak i poza granicami Polski. 

 

 

 

 

 

 

Image
Agata Skarżyńska
Agata Skarżyńska Inżynieria Chemiczna (obecnie Inżynieria Procesów Przemysłowych)

Studia na kierunku Inżynieria Chemiczna okazały się strzałem w dziesiątkę, pozwoliły mi zagłębić się w wiele ciekawych tematów, takich jak ruch ciepła i masy oraz hydrodynamika. Na tym kierunku można uzyskać wiedzę z wielu dziedzin takich jak fizyka, chemia, ochrona środowiska czy zarządzanie. Z pomocą wykładowców udało nam się pojechać już na dwie wycieczki do cukrowni w Dobrzelinie oraz do zakładu Orlen Asfalt, aby zobaczyć prawdziwe instalacje produkcyjne. Dodatkowo nasz wydział organizował ósmą edycję Europejskiej konferencji EuroDrying2023, w której mogliśmy brać udział jako wolontariusze i poznać wielu specjalistów z tej dziedziny z całego świata oraz nowe technologie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Image
Filip Miszczycha
Filip Miszczycha Inżynieria Ochrony Środowiska

Studiuję na Wydziale Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska na Politechnice Łódzkiej.  Inżynieria Ochrony Środowiska, nie wiedziałem co się pod tą nazwą kryje, kiedy aplikowałem na studia a wspomniana ochrona środowiska kojarzyła mi się co najwyżej z segregacją śmieci i sadzeniem drzew. Kierunek nie był bezpośrednio związany z moimi zainteresowaniami jakimi są sport i motoryzacja. Teraz kończąc drugi rok bardzo doceniam, że się tu dostałem i ze swoich studiów jestem bardzo zadowolony! Dzięki obcowaniu z techniką i inżynierią studia pomogły mi rozwinąć moją pasję do motoryzacji i majsterkowania. Zaciekawiły mnie wydające się wcześniej nie mieć wiele wspólnego z moim hobby zajęcia takie jak Budownictwo, Mechanika Płynów, Technologie Ochrony Powietrza czy Elektronika. Poznałem wiele wspaniałych osób i zaczerpnąłem mnóstwo frajdy zarówno na zajęciach jak i poza nimi. Studia te otwierają moje możliwości na dalszy rozwój swojej kariery i pracę z nowoczesnymi technologiami. Każdemu serdecznie polecam ;) 

 

 

 

 

 

 

 

Image
Michał Łoin
Michał Łoin Inżynieria Bezpieczeństwa Pracy

 

Cześć, jestem Michał, studiuję Inżynierię Bezpieczeństwa Pracy. Chciałem się z Wami podzielić moim zdaniem na temat organizacji studiów na Wydziale. Przekazywanie informacji przez dziekanat jest sprawne i szybkie. Jako studenci jesteśmy informowani o wszystkich ważnych wydarzeniach na Uczelni. Komunikacja jak i organizacja na linii student-uczelnia jest na wysokim i zadowalającym poziomie!! 

Dla studentów organizowane są cykliczne spotkania integracyjne, które prowadzi niezastąpiona Prodziekan Dr Anna Klepacz-Smółka. Organizowane są też wycieczki do przedsiębiorstw współpracujących z Wydziałem, co daje szansę na sprawdzenie swojej wiedzy w praktyce.

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobaczcie Wydział Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska PŁ oczami naszych studentów! W ramach zorganizowanego przez Dziekana Wydziału prof. dr hab. inż. Grzegorza Wielgosińskiego konkursu, studenci przygotowali filmy promujące Wydział. Zapraszamy do obejrzenia! A tak prezentuje się lista zwycięzców:
 

  1. Ewa Zoń, Filip Miszczycha
  2. Agata Skarżyńska, Gniewomir Lewandowski, Kinga Nejman
  3. Szymon Krata
  4. Kinga Nejman
  5. Gniewomir Lewandowski

 

Video file
Video file

 

Video file
Video file

 

Strona dziala - zabbix