HOT TOPICS IN SCIENCE AND TECHNOLOGY
W ramach programu „Hot Topics in Science and Technology” Dyscyplina Inżynieria Chemiczna zaprasza na seminarium w dniu 21 czerwca 2024 (piątek) o godz. 14:15. Wykład pt. „Bioplastiki: innowacyjne materiały i ich wpływ na ekosystemy glebowe” wygłosi prof. dr hab. inż. Ewa Liwarska-Bizukojć (Politechnika Łódzka, Instytut Inżynierii Środowiska i Instalacji Budowlanych).
Andzelika Karwat 2
Chcielibyśmy podzielić się sukcesem naszej studentki Andżeliki Karwat (IBP II rok), której esej na temat „Sztuczna inteligencja w edukacji: wyzwania i perspektywy?” został opublikowany, jako jeden z 35 wyróżnionych spośród 248 nadesłanych prac, w książce „Co zmienilibyśmy w Polsce i Europie?" wydanej przez Akademię Europejskiego Kongresu Finansowego 2024.
Konferencja Od pracy fabrycznej do pracy platformowej
Studenci kierunku studiów Inżynieria Bezpieczeństwa Pracy wzięli udział w konferencji „Od pracy fabrycznej do pracy platformowej” organizowanej przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Łodzi oraz Wydział Organizacji i Zarządzania Politechniki Łódzkiej w dniu 11 czerwca 2024 roku. Konferencja odbyła się w ramach cyklu konferencji pod tytułem „Bezpieczeństwo pracy zależy od Ciebie”.
Senat 2024
W ubiegły piątek w auli im. prof. Tadeusza Paryjczaka, w budynku Alchemium odbyło się Jubileuszowe posiedzenie Senatu z okazji 79. rocznicy powstania Politechniki Łódzkiej. JM Rektor, prof. Krzysztof Jóźwik podsumował ostatnie najważniejsze osiągnięcia Politechniki Łódzkiej oraz podziękował za wybór na kolejną kadencję 2024-2028, wyrażając nadzieję na nowe możliwości, doskonałą perspektywę PŁ i jej dalszy, dynamiczny rozwój.