CAS SciFinder Discovery Platform
W imieniu firmy ACS International, Ltd właściciela i dostawcy CAS SciFinder Discovery Platform, pragniemy zaprosić na szkolenie dedykowane społeczności PŁ, poświęcone najbardziej przydatnym funkcjom i najnowszym aktualizacjom tej platformy. Szkolenie będzie prowadzone online, na platformie Teams, w języku angielskim.
HACK
Podczas weekendowego sprintu szkoleniowo-projektowego uczestnicy podzieleni na interdyscyplinarne zespoły, będą opracowywać innowacyjne rozwiązania na wyzwania firm (@AstraZeneca, @PZUZdrowie, @PolskaGrupaFarmaceutyczna, @SalveMedica, @Mabion, @Olini, @MedicalMagnus, @Medicus - Centrum Słuchu i Mowy).
konkurs
Konkurs na najlepszą pracę magisterską obronioną na Wydziale Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska w roku akademickim 2022/23 imienia Prof. Serwińskiego
konkurs
12 kwietnia 2024 r. odbyła się gala finałowa X Konkursu Chemicznego Trzech Wydziałów Politechniki Łódzkiej, organizowanego od dziesięciu lat przez trzy wydziały Politechniki Łódzkiej: Wydział Chemiczny, Wydział Biotechnologii i Nauk o Żywności, a także Wydział Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska.
BUP-science-and-sail
Zapraszamy studentów i doktorantów Politechniki Łódzkiej do wzięcia udziału w szkole letniej orgaznizowanej przez Baltic University Programme (BUP) i Uniwersytet w Kłajpedzie (Litwa) - BUP Science and Sail 2024, skupiającej się na środowisku Morza Bałtyckiego.
konkurs
Departament Sportu i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego informuje o ogłoszeniu XXV edycji Konkursu o nagrody Marszałka Województwa Łódzkiego za najlepsze rozprawy i prace tematycznie związane z województwem łódzkim. Nabór wniosków w konkursie odbędzie się w terminie od 15 kwietnia 2024 r. do 14 czerwca 2024 r.
Polimery
Konferencja odbędzie się 21 maja 2024r. w Sieć Badawcza Łukasiewicz - Łódzkim Instytucie Technologicznym w Łodzi. W załączniku znajdują się informacje dotyczące uczestnictwa i szczegółowa tematyka konferencji oraz formularz zgłoszeniowy. Prosimy o nadsyłanie zgłoszeń do 25.03.2024r. Więcej szczegółów znajdą Państwo na stronie internetowej Instytutu: https://lit.lukasiewicz.gov.pl/polimerywmedycynie/ Kontakt – sekretarz konferencji: dr inż. Kinga Brzoza-Malczewska kinga.brzoza-malczewska@lit.lukasiewicz.gov.pl 42 307 23 89; (+48) 517 056 332 ________________________________________ Sieć Badawcza Łukasiewicz - Łódzki Instytut Technologiczny Łukasiewicz Research Network - Łódź Institute of Technology ul. Skłodowskiej-Curie 19/27 90-570 Łódź, Polska Telefon :+48 42 638 09 01 https://lit.lukasiewicz.gov.pl/
Roman Błaszczyk
Z żalem zawiadamiamy, że 13 marca zmarł długoletni pracownik naszego wydziału dr inż. Roman Błaszczyk. Roman Błaszczyk przez 20 lat był pracownikiem Politechniki i Wydziału w Zespole Inżynierii Bioprocesowej. W roku 1988 wyjechał na staż podoktorancki do University of Western Ontario w Kanadzie, gdzie później pracował jako wykładowca przez wiele lat. Zapamiętamy Go jako życzliwego i niezmiernie miłego, zawsze uśmiechniętego kolegę. Wyrazy współczucia dla Rodziny i Przyjaciół składają: Kolegium Dziekańskie oraz Pracownicy Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska PŁ.