Wycieczka studentów WIPOS do ZP ORLEN!

28 maja br. studenci naszego Wydziału uczestniczyli w jednodniowych warsztatach zorganizowanych w Płocku przez ORLEN Asfalt.

Na zaproszenie Biura Badań, Rozwoju i Innowacji spółki ORLEN Asfalt uczestnicy warsztatów mieli przyjemność zwiedzić należący do Grupy ORLEN Zakład Produkcyjny (ZP) obejmujący m.in. instalację produkcji olefin, biopaliw oraz asfaltów.
Kolejnym punktem wycieczki były Stare Dragany, gdzie mogli obserwować imponującą budowę Kompleksu Produkcji Olefin III, a w szczególności 94-metrową kolumnę absorpcyjną. Wysłuchali również ciekawych prezentacji zespołu Biura Badań, Rozwoju i Innowacji, które przybliżyły im szeroki zakres zagadnień związanych z asfaltami. Poznali historię tego materiału, zgłębili tajniki "rafineryjnej kuchni", czyli procesu produkcji lepiszczy asfaltowych, a także poznali podstawy konstrukcji nawierzchni drogowej.
Dziękujemy firmie Orlen Asfalt za zaproszenie i możliwość udziału w tak interesującym wydarzeniu!