Laur Innowacji dla Inżynierii Bezpieczeństwa Pracy

Międzywydziałowy kierunek studiów Inżynieria Bezpieczeństwa Pracy otrzymał dwa prestiżowe odznaczenia Certyfikat „Studia z Przyszłością” i  Certyfikat Nadzwyczajny „Lider Jakości Kształcenia”.
Certyfikaty te przyznano w ramach II edycji Ogólnopolskiego Programu Akredytacji Kierunków Studiów „Studia z Przyszłością”. To szczególne wyróżnienie przypada tylko nielicznym kierunkom, które wyróżniają się na rynku jako najbardziej innowacyjne i oryginalne pod względem treści nauczania, stosowanych metod dydaktycznych czy metod ewaluacji efektów kształcenia.

Sukces jest owocem wieloletniej pracy pracowników Katedry Inżynierii Bezpieczeństwa Pracy, współpracy z przemysłem i nieustannego podnoszenia jakości kształcenia. Szczególne wyrazy uznania należą się dr inż. Dorocie Siucie za inicjatywę i przygotowanie wniosku aplikacyjnego w konkursie. Podkreślić należy że zyskał  on  uznanie ekspertów z Fundacji  Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego współpracujących m.in. z tak prestiżowymi instytucjami jak Fundacja Polskiej Akademii Nauk czy też Konfederacji Lewiatan - zrzeszających pracodawców i przedsiębiorców.

Przypomnijmy, że to nie jedyne tak prestiżowe wyróżnienie dla IBP w jego historii - albowiem w listopadzie 2012 r. Minister Szkolnictwa Wyższego i Nauki prof. Barbara Kudrycka wyróżniła kierunek  w  konkursie  „Milion na najlepsze programy studiów”.

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim pracownikom WIPOŚ PŁ zaangażowanym w program Akredytacyjny „Studia z Przyszłością”

studia z przyszłością

Naturalnie, wszystkich zainteresowanych kandydatów zapraszamy serdecznie aby sami przekonali się że przyszłość na rynku pracy to szeroko pojęte bezpieczeństwo.

Dorota Siuta
laur