Żegnamy Profesora Jerzego Sęka

Z głębokim żalem i smutkiem informujemy, że w dniu 18 marca 2023 r. odszedł dr hab. inż. Jerzy Sęk, prof. PŁ.

Prof. Jerzy Sęk był w latach 2016-2019 prodziekanem ds. kształcenia Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska PŁ, kierownikiem Studium Doktoranckiego oraz wielokrotnym przewodniczącym Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej.
Należał do wąskiego grona założycieli Polskiego Towarzystwa Reologii Technicznej, pełniąc przez wiele lat funkcję sekretarza zarządu tego ogólnopolskiego towarzystwa naukowego.
Odszedł życzliwy ludziom Człowiek, nauczyciel i wychowawca wielu pokoleń studentów i doktorantów naszego wydziału. Jego osobowość i serdeczność wobec innych czyniły z Niego osobę wyjątkowo lubianą i szanowaną. Będzie Go nam wszystkim bardzo brakowało.
Wyrazy szczerego żalu i współczucia dla Rodziny i Przyjaciół składają:
Kolegium Dziekańskie oraz Pracownicy Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska PŁ.

Uroczystość pogrzebowa odbędzie się dnia 29.03.2023 o godzinie 11:45 na Cmentarzu Rzymskokatolickim pw. św. Wincentego - DOŁY przy ulicy Smutnej 6 w Łodzi.