Uroczyste odsłonięcie portretów prof. Mieczysława Serwińskiego i prof. Czesława Strumiłło

8 listopada 2023 roku w Sali Rady Wydziału miało miejsce uroczyste odsłonięcie portretów prof. Mieczysława Serwińskiego i prof. Czesława Strumiłło.

W uroczystości wzięli udział Prorektor ds. rozwoju, prof. dr hab. inż. Paweł Strumiłło, Kanclerz PŁ, mgr inż. Włodzimierz Fisiak, wielu zaproszonych gości z PŁ, władze dziekańskie, pracownicy i emeryci z naszego wydziału.
Podczas spotkania Dziekan wydziału prof. Grzegorz Wielgosiński wraz z prof. Pawłem Strumiłło przed wspólnym odsłonięciem portretów, krótko wspomnieli o życiu i karierze zawodowej bohaterów uroczystości prof. Mieczysława Serwińskiego i prof. Czesława Strumiłło, którzy przed laty sprawowali zaszczytną funkcję Rektora PŁ. W swoich wystąpieniach prof. P.Strumiłło oraz prof. G.Wielgosiński podkreślali doniosłość dokonań prof. M.Serwińskiego i Cz. Strumiłło dla nauki, uczelni i rozwoju naszego wydziału.
Wydarzenie było wspaniałą okazją do wspólnego spotkania i wielu wspomnień prof. M.Serwińskiego i Cz. Strumiłło.
Zapraszamy do obejrzenia portretów w Sali Rady Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska w budynku B5 przy ul. Wólczańskiej 213.