Seminaria naukowe CZŁOWIEK-BIZNES-TECHNOLOGIE

W imieniu pracowników Zakładu Humanistyki Wydziału Organizacji i Zarządzania PŁ zapraszamy na serię otwartych wykładów dotyczących sztucznej inteligencji.

Seminaria CZŁOWIEK-BIZNES-TECHNOLOGIE organizowane są w celu propagowania całościowej wizji zagadnień technicznych łącznie z ich humanistycznym czy też społecznym aspektem.

Poniższe wykłady odbędą się na Wydziale Zarządzania i Inżynierii Produkcji PŁ (bud. B9, sala 416).

6 kwietnia – Bioetyka eksploracji kosmosu – dr Konrad Szocik (Yale University, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie) – tylko online
27 kwietnia – Moralność w świecie sztucznej inteligencji – prof. dr hab. Agnieszka Lekka-Kowalik (Katolicki Uniwersytet Lubelski)
25 maja – Natura, rola i koncepcja ciała w ucieleśnionej sztucznej inteligencji – dr Anna Sarosiek (Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie)
15 czerwca – Magia robotów – prof. dr hab. Maciej Musiał (Uniwersytet im. Adama Mikiewicza w Poznaniu)

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w seminariach.