Rozstrzygnięcie konkursu na granty wewnętrzne w ramach III edycji programu FU²N

Rozstrzygnięcie konkursu na granty wewnętrzne w ramach III edycji programu FU²N

22.01.2024 r.

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU NA GRANTY WEWNĘTRZNE

w ramach programu „FU2N – Fundusz Udoskonalania Umiejętności Młodych Naukowców” Politechniki Łódzkiej

DYSCYPLINA: INŻYNIERIA CHEMICZNA

Informuję, że Komisja Konkursowa w składzie:

• przewodniczący – dr hab. inż. Konrad Olejnik, prof. uczelni
  • dr hab. inż. Katarzyna Paździor
  • dr hab. inż. Mirosław Imbierowicz

przeprowadziła wnikliwą, merytoryczną ocenę wniosków złożonych przez doktorantów I i II roku Interdyscyplinarnej Szkoły Doktorskiej Politechniki Łódzkiej. Wszystkie cztery złożone i poprawione wnioski uzyskały rekomendację do finansowania:

• „Badania wpływu wstępnej obróbki termicznej odpadów trudnobiodegradowalnych na wydajność produkcji biowodoru” (mgr inż. Marlena Domińska)
  • „Opracowanie technologii oczyszczania ścieków i odzysku wody ze ścieków włókienniczych zawierających związki miedzi” (mgr inż. Martyna Gloc)
  • „In search of the core endomicrobiome of the invasive Heracleum sosnowskyi Manden., using synthetic-internal-standard-based quantitative metataxonomics(mgr Tomasz Grzyb)
  • “Ocena właściwości przeciwdrobnoustrojowych I możliwości zastosowania biopreparatów uzyskanych po hodowli grzybów wyższych z rodzaju Pleurotus, na odpadach rolno-spożywczych” (mgr inż. Katarzyna Miśkiewicz)

Od dnia 22 stycznia 2024 r. przewidziane jest podpisywanie umów z beneficjentami w księgowości Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska (Pani Katarzyna Poreda, tel. 37-47).

Kierownik Dyscypliny Inżynieria Chemiczna

Prof. dr hab. inż. Hanna Kierzkowska-Pawlak