Porozumienie z WFOŚiGW w Łodzi

8 marca Dziekan naszego wydziału prof. dr hab. inż. Grzegorz Wielgosiński i Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi Pan Wojciech Miedzianowski podpisali w siedzibie WFOŚiGW w Łodzi umowę o wzajemnej współpracy.

Współpraca obejmuje wymianę wiedzy i doświadczeń, koordynowanie wdrożeń prac naukowych i badawczo-rozwojowych, w szczególności zagadnień wykorzystujących najnowsze wyniki badań naukowych w dziedzinach: inżynierii chemicznej i biochemicznej, inżynierii i ochrony środowiska oraz inżynierii bezpieczeństwa pracy. Celem zawartym w umowie jest wspólne działanie na rzecz rozwoju i kształcenia studentów, dostosowania działalności obu jednostek do potrzeb współczesnego rynku pracy i oczekiwań pracodawców, a także pomoc w opracowywaniu nowych programów studiów w ramach dostosowania wiedzy i umiejętności studentów w zakresie finansowania ochrony środowiska.