Konkurs „Ekologiczny magister i doktor”

WFOŚiGW w Łodzi ogłasza IX edycję Konkursu „Ekologiczny magister i doktor” Celem Konkursu jest wyłonienie najlepszych, pod względem naukowym i praktycznym, prac magisterskich i rozpraw doktorskich z dziedziny ochrony środowiska oraz nagrodzenie ich autorów.

Konkurs ogłaszany jest w dwóch kategoriach:

1. Konkurs został ogłoszony w następujących kategoriach:
  • Ekologiczny magister,
  • Ekologiczny doktor.
  1. Do Konkursu mogą przystąpić:
  • absolwenci uczelni wyższych z terenu województwa łódzkiego, którzy obronili pracę magisterską
    w roku akademickim 2021/2022, w szkołach wyższych mających siedzibę na terenie województwa łódzkiego;
  • posiadacze stopnia doktora, którzy obronili rozprawę doktorską w roku akademickim 2021/2022
    w uczelniach mających siedzibę na terenie województwa łódzkiego, a których tematyka dotyczyła ochrony środowiska.
  1. Konkurs, ogłaszany jest w następujących podkategoriach (dotyczy kategorii Ekologiczny magister i Ekologiczny doktor):

a)  nauki społeczne,

b)  nauki ścisłe i przyrodnicze,

c)  nauki inżynieryjno-techniczne,

d)  nauki rolnicze.

1. Zgłoszeniu do Konkursu w kategorii Ekologiczny magister podlegają prace w następujących obszarach tematycznych (dotyczy tylko kategorii Ekologiczny magister):
    1. ograniczanie niskiej emisji,
    2. ochrona bioróżnorodności,
    3. gospodarka odpadami,
    4. zieleń miejska,
    5. ochrona i zarządzanie wodami,
    6. adaptacja do zmian klimatu,
    7. gospodarka leśna i ekologia w produkcji żywności,
    8. finansowanie i zarządzanie w ochronie środowiska.
  2. Przewidywana ogólna pula nagród do rozdysponowania wynosi 78 000,00 zł
  • w kategorii Ekologiczny magister 6 nagród w wysokości po 7 000,00 zł, przewidywana pula nagród w tej kategorii wynosi 42 000,00 zł;
  • w kategorii Ekologiczny doktor 3 nagrody w wysokości po 12 000,00 zł, przewidywana pula nagród w tej kategorii wynosi 36 000,00 zł;

Zgłoszenia wraz z kompletem dokumentów należy dostarczyć osobiście lub za pośrednictwem poczty lub kuriera.

Na zgłoszenia czekamy do 9 listopada 2022 r. do godz.15.30.

Więcej informacji można znaleźć na stronie  www.wfosigw.lodz.pl  w zakładce KONKURSY.