W ubiegły piątek w auli im. prof. Tadeusza Paryjczaka, w budynku Alchemium odbyło się Jubileuszowe posiedzenie Senatu z okazji 79. rocznicy powstania Politechniki Łódzkiej. JM Rektor, prof. Krzysztof Jóźwik podsumował ostatnie najważniejsze osiągnięcia Politechniki Łódzkiej oraz podziękował za wybór na kolejną kadencję 2024-2028, wyrażając nadzieję na nowe możliwości, doskonałą perspektywę PŁ i jej dalszy, dynamiczny rozwój.

Szczególnym wydarzeniem urodzinowego posiedzenia Senatu było nadanie godności Profesora Seniora PŁ pięciu zasłużonym naukowcom, w tym czterech z nich to wspaniali emerytowani profesorowie naszego Wydziału, wybitni naukowcy, znamienici i oddani dydaktycy i organizatorzy: prof. Andrzej Heim, prof. Marek Dziubiński, prof. Władysław Kamiński oraz prof. Roman Zarzycki.

Podczas piątkowej uroczystości zostały przekazane statuetki oraz nagrody dla laureatów tegorocznych konkursów JM Rektora PŁ.
Laureatami nagrody za najbardziej wartościowe wdrożenie w 2023 roku zostali pracownicy Instytutu Maszyn Przepływowych na Wydziale Mechanicznym oraz Katedry Inżynierii Środowiska z naszego Wydziału.
Autorami pracy związanej z opracowaniem wysokosprawnego wymiennika ciepła są: zespół z IMP - dr hab. inż. Krzysztof Sobczak, prof. PŁ, dr inż. Michał Błaszczyk, mgr Rafał Borkowski, Krzysztof Bialik i Grzegorz Styczeń oraz pracownicy KIŚ - dr hab. inż. Paweł Wawrzyniak, prof. PŁ, dr inż. Marcin Piątkowski i mgr inż. Zdzisław Bartczak.

Wręczono nagrody i wyróżnienia studentom oraz absolwentom za wybitne osiągnięcia, a także prace dyplomowe.
Na WIPOŚ PŁ laureatką Konkursu o Nagrodę prof. Mieczysława Serwińskiego została mgr inż. Agnieszka Ruda. Dyplomantka prof. Marcina Bizukojcia za pracę magisterską „Ocena wpływu stężenia źródła azotu w podłożu hodowlanym na repertuar metaboliczny promieniowca Streptomyces rimosus w hodowli bioreaktorowej” otrzymała nagrodę pieniężną 5000 zł, której fundatorem była Veolia Energia Łódź, a Pan Maciej Herman członek zarządu, dyrektor finansowy Veolia Energia Łódź wręczał nagrodę naszej absolwentce..

Więcej: https://p.lodz.pl/uczelnia/aktualnosci/politechnika-lodzka-ma-79-lat

Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym i życzymy dalszych sukcesów!