II edycja Międzynarodowego Kongresu Klimatyczna Regeneracja Miast

Wszystkich studentów i pracowników zapraszamy do wzięcia udziału w II edycji Międzynarodowego Kongresu Klimatyczna Regeneracja Miast.

Kongres jest wspólną inicjatywą Miasta Łodzi i Open Eyes Economy. Łódź, jest doskonałym miejscem do dyskusji na temat regeneracji struktur miejskich. II edycja Kongresu zyskała również status oficjalnego wydarzenia towarzyszącego 11. sesji Światowego Forum Miejskiego – WUF11.

W 2021 roku pierwsza edycja Kongresu, pod tytułem „Regeneracja Miast Przemysłowych” zgromadziła łącznie ponad 1 000 uczestników, którzy brali udział w panelach dyskusyjnych z udziałem ponad 150 mówców z całego świata.

Tematami dyskusji podczas II edycji Kongresu będą m.in. agrokultura miejska wobec wyzwań klimatycznych, urbanistyka i architektura wobec transformacji energetycznej, struktura funkcjonalno-przestrzenna miasta, zmiany klimatu a wyzwania planistyczne i instytucjonalne, systemy transportowe w warunkach zmian klimatycznych, kształtowanie nowych kompetencji jako fundament rozwoju miasta regeneracyjnego, miasto odpowiedzialne za wodę, transport publiczny i strefy niskoemisyjne w praktyce, zmiany klimatu a działanie Miejskich Obszarów Funkcjonalnych oraz regeneracja miasta w świetle potrzeb zdrowotnych i wyzwań klimatycznych.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny – wymagana jest rejestracja.

Formularz rejestracyjny oraz więcej informacji o wydarzeniu dostępnych jest na stronie: https://www.regeneracjamiast.pl/.