Dofinansowanie z Narodowego Centrum Nauki z programu OPUS + LAP dla badaczy z Katedry Inżynierii Środowiska

Projekt „Badanie mechanizmu aglomeracji cząstek w przeciwprądowym suszeniu rozpryskowym z zawracaniem cząstek stałych” nasi naukowcy będą prowadzili wspólnie z naukowcami z Otto-von-Guericke Universität Magdeburg (OVGU). Podstawowym celem projektu są badania nad nową technologią suszenia rozpyłowego, eksperymentalne i numeryczne określenie mechanizmów odpowiedzialnych za aglomerację w suszarkach rozpyłowych z zawracaniem drobin do komory suszenia. Badacze z obu uczelni postarają się odpowiedzieć na pytania: jaka konfiguracja suszarki rozpryskowej może prowadzić do produkcji dużych aglomeratów o stabilnej strukturze? A także przy jakich parametrach procesu można produkować takie aglomeraty?

Więcej informacji na stronach