Wizja, misja, strategia

Wizja


Wydział Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska Politechniki Łódzkiej jest liderem i koordynatorem przemian nowoczesnej nauki oraz gospodarki w regionie, w kraju i zagranicą.


Misja


Przemysł – Środowisko – Człowiek – dążenie do innowacyjnego, efektywnego i zrównoważonego zbilansowania tych elementów będzie podstawą budowania nowoczesnego regionu i gospodarki, opartej na wiedzy i kompetentnej kadrze. Doprowadzi to Wydział Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska Politechniki Łódzkiej do odgrywania roli lidera, kształtującego swój wizerunek jako niezależnego i aktywnego ośrodka eksperckiego, wspierającego nowoczesne technologie i konkurencyjność lokalnego i krajowego przemysłu.


Strategia

 

  1. Poprzez doświadczenie, kompetencje i zaawansowane projekty technologiczno-badawcze, naukowcy Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska Politechniki Łódzkiej generują innowacyjne technologie, a podnosząc jakość kształcenia dostarczają na rynek pracy wysokokwalifikowane kadry dla nowoczesnego przemysłu.
  2. Stawiając czoło wyzwaniom, jakie niesie ze sobą nowoczesne, otwarte, europejskie społeczeństwo, Jednostka stawia także na współpracę, swobodę prowadzonych badań, internacjonalizację i wymianę w obrębie kadry i społeczności akademickiej.
  3. Wydział realizując projekty związane z rozwojem kapitału ludzkiego i edukacji przez całe życie ma na względzie także priorytety dotyczące inkluzji społecznej, zachowania zasady równych szans i otwartości względem grup społecznych, mających utrudniony dostęp do nauki i edukacji.
  4. Wydział jako część jednej z najważniejszych uczelni technicznych w kraju popularyzuje naukę, kształtuje i zmienia świadomość oraz postawy w zakresie ochrony środowiska (zwłaszcza uwzględniając młodzież, szkoły i organizacje pozarządowe).
  5. Proces prowadzenia badań naukowych zachowuje swą niezależność, otwartość w budowaniu interdyscyplinarnych i międzynarodowych zespołów projektowych, warunkujących efekt synergii i wzgląd na walor jakościowy i porównawczy w stosunku do poziomu światowego. Prowadzenie tego procesu zawsze zorientowane jest na potrzeby gospodarki, uwzględnienie aspektu społecznego, etycznego i środowiskowego.
  6. Dyplom ukończenia studiów, sygnowany przez Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska Politechniki Łódzkiej, staje się synonimem powodzenia na rynku pracy i gwarancją profesjonalizmu, wysokiej jakości miejsca pracy, popartego nie tylko znakomitą wiedzą akademicką, lecz także praktycznym i realnym zaangażowaniem pracodawców na każdym etapie procesu kształcenia. Istotne są także działania ex post, w szczególności działania mające na celu monitoring zawodowych losów absolwentów, opuszczających mury uczelni i ich adaptacji do dynamicznego rynku pracy.
  7. W poczuciu współodpowiedzialności za regionalną gospodarkę i mając na względzie potencjalne korzyści oraz troskę środowiska, Wydział Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska, jako priorytet postrzega współpracę z lokalnym przemysłem, biznesem, sektorem gospodarki komunalnej i lokalnymi samorządami.

Strona dziala - zabbix